Hocalı Soykırımı Anma Töreni

TÜRK DÜNYASI BAKÜ ATATÜRK LİSESİ
Lisemizdeki eğitim öğretim çalışmaları başarı ile sürdürülmektedir.
Yoğun kar yağışı sebebiyle Milli Eğitimin kararına bağlı olarak tüm okullar 1 gün süreyle tatil tatil edildi.
Kış şartlarıyla birlikte yaygınlaşan bulaşıcı hastalıklardan korunmak amacıyla tüm öğrencilerimizi sağlık taramasından geçirdik. İlaç tedavisi gereken öğrencilerimizin ihtiyaçlarını eczacı velilerimizin desteği ile temin ederek öğrencilerimize ücretsiz olarak dağıtımını sağladık. İlaçlarımızın temininde yardımcı olan tüm velilelerimize ve bu organizasyonda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
Bakü’deki herhangi bir milli kutlamada aranan gurup haline gelen lisemizin folklor ekibi, Bakü Slavyan Üniversitesinin düzenlemiş olduğu Yabancı Devlet Temsilcilerinin faaliyetleri ve ülkelerini tanıtım amaçlı düzenlenen ve “ İçtima “ televizyonu tarafından hazırlanan proğrama katıldılar. Büyük beğeni toplayan proğram sebebiyle okulumuza bir teşekkür belgesi sunuldu.
Türk Dünyası Bakü İşletme Fakültemiz dekanı Prof. Dr. İsmail Aktürk, kıymetli hocamız Prof. Dr. Eyüp Aktepe, öğrenci işlerinden sorumlu dekan yardımcımız Yard. Doç. Dr. Şükran Akgül, ve lisemiz müdürü Şinasi Güner, vakfımız Bakü’deki eğitim çalışmalarını değerlendiren bir toplantı yaptılar. Ve yapılması gerekenleri karara bağladılar. Vakfımızın her türlü menfaatini en iyi şekilde gözeterek, en yüksek başarıyı yakalamak adına insanüstü gayret sarfeden hocalarımıza teşekkür ediyoruz.
Ermenilerin vahşice gerçekleştirdiği ve bir gece yarısı 613 masum Azerbaycan Türkü’nün katledildiği Hocalı Katliamı hafızalarda canlı tutmak amacıyla 18. yılı münasebetiyle okulumuz salonunda bir anma proğramı düzenledik. Slayt gösterileri ve günün anlamını ifade eden konuşlarla zenginleştirilen proğrama, dostlarımız, velilerimiz ve öğrencilerimiz büyük ilgil gösterdiler. Acılarımız her zaman olduğu gibi bir daha tazelendi. ve Katliamı gerçekleştirenler bir kez daha lanetlendi. Daha sonra tüm öğrencilerimizle birlikte Şehitliği ziyaret ederek, dualar ettik.
2009-2010 eğitim öğretim yılı ilköğretim ve lise mezunuyit sınavları Azerbaycandaki tüm okulları kapsayacak şekilde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacağı ilan edildi. Öğrencilerimizin başarısını arttırmak amacıyla gerek ilk öğretim ve gerekse liseli öğrencilerimizin yoğun bir şekilde hazırlanmalarını sağlamk amacıyla kurslar düzenledik. Özellikle lisedeki öğrencilerimize uyguladığımız bu kursların, onların üniversite sınavlarındaki başarılarını da olumlu yönde etkileyecektir.
Her dönem periyodik olarak yapılan veli toplantılarımızda bilgi alışverişi ile eksikliklerin tamamlanması açısından büyük önem arzediyoruz. Bu inançla, düzenlemiş olduğumuz 2. dönem veli toplantımızda yine eksikliklerimizi masaya yatırıp, telafi çareleri konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

Güncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments