Okulumuzda 2010 / 2011 Eğitim – Öğretim Açılış Töreni Düzenlendi

Okul müdürümüz Şinasi Güner, yeni eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmalarını tamamlamak üzere Eylül ayının başında Bakü’ye hareket etti.
Açılıştan önce, okulun bakım onarım çalışmalarını tamamladık. Bütünlemeye kalan öğrencilerimizin bütünleme sınavlarını yaparak, velilelerimizi yeni eğitim öğretim yılında öğrencileri daha sıkı kontrol etmeleri yönünde uyardık. Türkiye’den gelecek öğretmenlerimizin kalacak yerlerini, haftalık ders dağılımlarını hazırladık.
Ramazan Bayramı münasebetiyle müdürümüz başkanlığında öğretmenlerimiz ve personelimizle bir bayramlaşma proğramı yaptık.
TC Bakü Büyükelçiliği müşavirlerimiz, velilerimiz, öğrencilerimiz, yerel basın ve gönül dostlarımızın katılımı ile gerçekleşen muhteşem bir törenle eğitim öğretim yılının açılışını yaptık. İlköğretim Haftası kutlamalarının da açılışımıza denk gelmesi ile dahada anlamlı hale gelen açılış merasimimizde Okul müdürümüz Şinasi Güner ve T.C. Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Sayın Halis Koyuncuoğlu günün anlam ve önemi belirten birer konuşma yapmışlardır.
Okul açıldığı gün, öğrencilerimizin kitapları, ilköğretim öğrencilerimizin okul önlükleri, lise öğrencilerimizin formaları ücretsiz olarak dağıtılmıştır.
İlk öğretmenler kurulu toplantımız, 18.09.2010 Cumartesi günü yapılmış olup, öğretmenlerimizin görüşleri alınmış, yapılması gerekenler planlanmış gerekli kararlar alınmıştır.
Okulumuzun eğitim öğretimle ilgili tüm ihtiyaçları vakıf merkezimizce karşılanmış olup, Türk Dünyası Bakü İşletme Fakültesi mezunu kıymetli öğrencimiz Gökhan Aksoy ve arkadaşlarının sahibi olduğu nakliyat şirketi tarafından okulumuza ulaştırılmıştır. Her zaman yanımızda olan kıymetli mezunumuz Gökhan Aksoy ve arkadaşlarına bir kez daha teşekkürü borç biliyoruz.
Öğretmenlerimizin vize ve oturum işlemleri başlatılmış olup, önümüzdeki günlerde tamamlanmış olacaktır.
Tarih öğretmenimiz, Müşvik Alizade’nin babasının vefatı dolayısıyla okul müdürümüz ve öğretmen arkadaşlarımız Müşvik Alizade’yi evinde ziyaret ederek taziyede bulunmuşlardır. Alizade’ye başsağlığı diliyoruz.
Yeni Nesil Azerbaycan Gençliği Teşkilatı’nın tertiplediği “Türk Milletine Hizmet Ödülü” töreninde okulumuz folklör ekibi bir gösteri sunmuş, T.C. Büyükelçimiz Sayın……, büyükelçilik müşavirleri, Türkiye’den gelen milletvekilleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Sayın Serdar Denktaş, Azerbaycan Milletvekilleri, işadamları, öğretmenlerimiz ve vatandaşlardan oluşan katılımcıların beğenisi kazanmıştır.
Okulumuzda 9. ve 11 sınıflar için cumartesi ve pazar günleri olmak üzere düzenlenen takviye kursları 3 Ekim 2010 cumartesi günü başlamıştır.
Bakü Türk ilköğretim ve Bakü Türk Anadolu Lisesi ile yapacağımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama proğramı çalışmaları yoğun bir şekilde devam etmektir. Her yıl yapılan kutlama proğramında lisemizin gösterisi büyük takdir toplamaktadır. Bu yılda aynı şekilde kutlamalarda aranılan okul olma özelliğimizi koruyaacağımıza inanıyor, emeği geçen hocalarımızı kutluyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz.
133 sayılı orta mektebe, okul müdürümüz ve öğretmenlerimizden oluşan bir heyetle nezaket ziyaretinde bulunduk. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledik.

Türk Dünyası Bakü İşletme Fakültemiz dekanı Sayın Doç. DR. Şükran Akgül lizemize bir nezaket ziyaretinde bulunarak görüş alışverişinde bulunmuşlardır. Eğitim kurumlarımızın tek merkezden idare edilmesi prensibine uygun olarak, lise müdürlüğü, kurulduğumuz ilk yıllarda olduğu gibi, bu yıldan itibaren Fakültemiz dekanlığına bağlanmıştır.
Lisemizden 2009-2010 Eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerimizin tamamına yakını (iki öğrencimiz dışında) Türkiye ve Azerbaycan’ın çeşitli üniversitelerine yerleşmişlerdir.

Güncel

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Recent comments